Seriali Njëmbëdhjetëshja e Inazumës - Sezoni 1 me 26 Episoda Dubluar ne shqip

Përshkrim i shkurter

 Personazhi kryesor, Endou Mamoru, është një portier shumë i talentuar dhe nip i një prej portierëve më të fortë në Japoni, i cili vdiq para se të lindte. Edhe pse aftësitë e tij janë të pabesueshme, shkollës së tij i mungon një klub i vërtetë futbolli pasi 6 anëtarët e tjerë nuk duken aspak të interesuar për stërvitje. Por sapo një sulmues misterioz i quajtur Gouenji lëviz në qytetin e Endou, portieri i ri vendos për të gjetur dhe rekrutuar anëtarë për ekipin e tij të futbollit. Nga atje, Endou dhe ekipi i tij luajnë në të gjithë botën. Dashuria e tij për futbollin e çon atë të fitojë Football Frontier Internationals, kampionatin më të madh të futbollit..

1 Comments